google-site-verification=-NAEpN6wpQ_pqQOHNz5s7a2Yc8O3-zmLaSG-U5TAb-Q google-site-verification=-NAEpN6wpQ_pqQOHNz5s7a2Yc8O3-zmLaSG-U5TAb-Q
 

Barıs nedir?

En son güncellendiği tarih: 20 Ara 2020

Barış içten gelir, o yüzden kişinin ilişkilerinden önce kendi içine bakması önemlidir. Hakiki barış, insanın kendisiyle olan iletişiminden ve içsel huzurundan oluşur. Bundan kaynaklı olarak dışarıda barışı ve huzuru insan bulabilir, yayabilir veya aksi durumlarda ayrılabilir.


Barışmak için ne yapılmalı?


Barışa giden yolu çözmeden evvel ona gitmeyen yolları, merkezimizden kaymaları, uygunsuzlukları, barışı kaçıranları önlememiz gerekiyor. Bir kez yoldan sapmışsak kabul etmeli, kendimize gereken dersleri çıkarmalı; karşımızdaki için duygu durumumuz normale geldiğinde bir karar vermeliyiz; tamam mı devam mı diye. Kişiyi bağışlamak yine bizim içindir.

18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Gurur

Gururlu davranacağımız zamanları, durumları, olayları muhakeme kullanarak seçmeliyiz. “Ben gururlu biriyim” ya da “bu laftan sonra asla” deyip sert bir tavır sergileyememeliyiz. Konuların aciliyetini,

Öfkenin Çıkışı

Öfkelendir ama ne dışa vurumuna izin ver ne de kin tutmasına. E n’olacak o biriken öfkeye? Sevdiceğinin içini yakmayacak mı? Alev bitince onu küle döndürmeyecek mi?